Domů    Pěstitelská pálenice

Pěstitelská pálenice

V pálenici Zbiroh nabízíme pěstitelům možnost vypálení kvasu z jejich ovoce. Ze zákona si pěstitel může nechat vypálit jen to ovoce, které si sám doma vypěstuje.

Pěstitelé a osoby žijící s nimi ve společné domácnosti si mohou ve výrobním období nechat vypálit 30 litrů absolutního lihu (la) – ethanolu. Výrobním obdobím se v pálenici rozumí doba od 1. července běžného roku do 30. června roku bezprostředně následujícího. Ze 100 litrů kvasu získáme průměrně asi 5 la, což je 10 litrů 50 % pálenky – záleží na cukernatosti ovoce.

  • Cena za vypálení je 420,- Kč za litr čistého alkoholu (la). V ceně je zahrnuta daň z lihu 162 Kč za la, vypálení, naředění demi vodou a likvidace výpalků. Cena za 1 litr 50% pálenky je tedy 210,- Kč/litr.
  • Pro vypálení jsou přijímány zakázky od 100 kg kvasu.
  • U nižšího množství je možné zakázku po souhlasu spojit s jiným pěstitelem. U zakázek od 100 do 150 kg kvasu je počítána jednorázová částka 200,- Kč za vypálení z důvodu nedostatečného naplnění kapacity destilačního kotle (300 litrů).
  • V případě zájmu Vám můžeme kvas i připravit a nechat vykvasit u nás. Příprava kvasu je zpoplatněna částkou 10 Kč/kg kvasu.

 

 

Nabízíme možnost zakoupení lahví a etikety s popiskem dle přání zákazníka.

Jak mám připravit kvas?