Domů    Destilační technologie

Destilační technologie

Srdcem Pálenice Zbiroh je moderní jednokotlové destilační zařízení o objemu kotle 300 litrů s tří-stupňovou rektifikační nástavbou pořízené od firmy Kovoděl Janča s.r.o.

Celé zařízení je vyhotovené v mědi a doplněné nerezovými prvky. Destilační kotel je dvouplášťový s elektrickým ohřevem, díky čemuž nedochází k napalování kvasu, jak tomu bývá u starších jednoplášťových kotlů s topením na plyn nebo dřevo. Elektrický ohřev umožňuje rovněž rychlou regulaci teploty, což je pro proces pálení velice důležité.

Tří-stupňová rektifikační nástavba dává možnost vyřazením nebo zapojením jednotlivých rektifikačních stupňů ovlivnit výsledný charakter destilátu. Součástí rektifikační kolony je vždy deflegmátor, který je srdcem destilační kolony. Na deflegmátoru probíhá takzvaný reflux. Alkoholové páry jsou zde ochlazovány a vraceny zpět do destilační kolony, čímž dochází k zesílení lihových par. Čím více páry chladíme, tím získáváme pálenku s vyšším obsahem alkoholu. Konečným prvkem technologie je chladič, kde lihové páry kondenzují, a přes lihové měřidlo vytéká ovocný destilát.

Jak technologie funguje?

Schéma naší technologie